Bambiriáda

bambiriáda 2013

Bambiriáda se koná každoročně na konci května a pro toho, kdo neví, oč jde, je to přehlídka organizací poskytujících programy pro děti a mládež.

Každý ročník má své motto. Letos šlo o hry a hračky minulosti. 

Začali jsme tedy pátrat a vzpomínat, s čím jsme si jako malí hráli my nebo naši rodiče a prarodiče. Napadlo nás toho moc, ale ne vše jsme mohli realizovat. Nakonec jsme vybrali dřevěné kostičky, kde může zapracovat dětská fantazie a mohou vzniknout předivné stavby. Generace před námi měly často jen kousek dřeva a hadříku, z něhož si dokázaly jednoduše vyrobit třeba miminko v zavinovačce. Sami rodiče ocenili jednoduchost hraček, které dokáží zaujmout dětskou tvořivost, a není vůbec třeba drahých a do detailu propracovaných současných hraček.

Kromě stolního fotbálku, pohánění obruče, prolézačky si mohly děti vyzkoušet jízdu z kopečku na káře řízené nohama. Ač se většině zdálo, že to bude „brnkačka“, jakmile sedly a rozjely se, zjistily, že není vůbec jednoduché řídit bez volantu. Skončily v ostré zatáčce pod stromem. Ale nevzdaly to a často se vracely a zkoušely to znovu.

Několik fotografií si můžete prohlédnout na rcemanuel.rajce.idnes.cz/Bambiriada_2013/

Samozřejmě že Bambiriáda měla bohatý program, který trval od pátku 22.5. do neděle 24.5. Více informací a také fotografií můžete najít na www.radambuk.cz