Kurz Manželské večery-4.běh (jaro 2013)

MV jaro 2013

Již počtvrté, a to 11. 4. – 7. 6.2013 od 19-21.30 h se konal v Českých Budějovicích v prostorách salonku hotelu Filip, na Lannově třídě 91/51 oblíbený kurz Manželské večery, který je rozšířen do 120 zemí světa. 

Na kurz se přihlásilo 7 párů, dokončilo ho 6 párů.

Témata jednotlivých večerů: Budování pevných základů, Umění komunikace, Řešení konfliktů, Síla odpuštění, Rodiče a rodiče partnera, Dobrý sex, Láska v akci,  Závěrečný večer.

Každý večer začínal večeří při svíčkách, pak následovalo připomenutí minulého tématu a promluva na DVD. Páry měly možnost během cvičení a rozhovoru hlouběji proniknout do daného tématu a mluvit o něm a o sobě. Diskuze byla pouze v páru.

V nabídce bylo také množství knih s manželskou a rodinnou tématikou (převážně vyd. Návrat, Karmelitánské nakladatelství). Byla možnost zakoupení se slevou. První 3 přihlášené páry obdržely dárek – knihu Garyho Chapmana Pět jazyků lásky, resp. Láska jako životní styl.

Lektoři, resp. průvodci zajišťovali techniku a byli spojnicí mezi plátnem a účastníky. Sdíleli osobní zkušenosti k dané oblasti, byli otevření a motivující.

Na závěrečný večer přišli hosté, které pozvali účastníci. Kromě večeře zazněly klíčové momenty kurzu z DVD (důležitost společně tráveného času, respektovat odlišnosti partnera, znát své potřeby). Také byli představeni lektoři podzimního běhu (manželé Pelikánovi a Šrotovi) a proběhl s nimi krátký rozhovor.

Nahlédněte prostřednictvím fotografií do atmosféry kurzu: rcemanuel.rajce.idnes.cz/Manzelske_vecery_jaro_2013/