Pěší výlet pro rodiny s dětmi

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERAV týdnu od 15. – 18. května 2014 proběhl v České republice Týden pro rodinu s mottem „Fandíme rodině“.  U této příležitosti jsme připravili Pěší výlet pro rodiny s dětmi.  Termín konání byl  naplánován na sobotu 17. května. Bohužel ten  den bylo počasí proti nám a akci jsme museli zrušit. 

Touto skutečností jsme se nenechali odradit a nové datum konání jsme domluvili na sobotu 21. června. Tentokrát bylo počasí (kromě silnějšího větru) na pěší vycházku ideální.  Na „startu“ (na louce u Sboru BJB) se nás nesešlo mnoho, ale pro to, abychom si mohli během procházky spolu popovídat, to byl příznivý počet.  Na úvod si pro nás Adélka s Madlenkou připravily 2 básničky: „Tátovo jsem zlato a Naše rodina“.  Poté jsme společně vyrazili směrem k Vrbenským rybníkům.

Během trasy na nás čekala 3 zastavení, která signalizovala vyvěšená tabulka s logem Týdne pro rodinu a stojící žlutý deštník naší malé průvodkyně Adélky.  Na prvním zastavení si naše výprava vyslechla zamyšlení o tom, kdo je pro nás nejdůležitější částí dne.  Druhá zastávka se nesla v úvaze nad tím, jak je pro děti důležitá úplná rodina.  A konečně na třetím zastavení jsme si z úst muže-manžela vyslechli krátký text „Moje žena“.

V cíli u restaurace Bergamo jsme se s rodinami rozloučili a předali jsme jim rodinný balíček, který obsahovat několik symbolických dárků (např. provázek označující to, že v rodině všichni táhnou za jeden provaz či sadu pastelek, které byli znamením toho, že v rodinně jsme každý jiný, ale důležitý je společný celek).

Přejeme Vám radostné a hlavně bezpečné prožití prázdnin. V září, konkrétně v sobotu 13. 9. se na Vás těšíme opět na viděnou.

Fotky s akce si můžete prohlédnout  na: http://rcemanuel.rajce.idnes.cz/Pesi_vylet_pro_rodiny_-_vrbenske_rybniky