Probouzení broučků 2016

Akce Probouzení broučků byla přichystaná na sobotu 16. 4. 2016 od 15.30 hodin.
I  letos jsme se na akci pečlivě připravili a svěřili jsme ji (včetně aprílového počasí) do rukou našemu Pánu.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Paní broučková – teta Míša nově příchozí děti pěkně přivítala a rozdala jim kartičku na razítka za splněné disciplíny, z druhé strany doplněnou o říkankou o broučkovi.  Poté se děti rozprchly na jednu z pěti připravených disciplín s jarní tématikou – Výroba jarního ptáčka, Skákání v pytli, Nošení vajíček na lžičce, Hudební stanoviště se zvuky přírody, Poznávání broučků. I letos nesměli chybět živí broučci.

Za splněné disciplíny byly děti bohatě odměněny a po zaznění tamburíny se v doprovodu rodičů vydaly směrem k Arpidě až na zelený palouček. Zde zimním spánkem spinkal brouček Kovařík. Děti ho „broučkovou“ říkankou probudily a společně s ním si zazpívaly písničku U Zelené přesličky. Brouček Kovařík je za pěkné probuzení odměnil sladkými koláčky a rozdal jim své vyrobené, po zimě probuzené, broučky. Jedlo se a povídalo a kdyby se vše nesnědlo a nevypilo, kdo ví, zda bychom tam nebyli až doteď :-)

Fotky z akce si můžete prohlédnout na: http://rcemanuel.rajce.idnes.cz/Probouzeni_broucku_2016/